MetaGuard Cloud Nedir & Nasıl Çalışır?

Neden MetaGuard Cloud Kullanmalıyım? MetaGuard Cloud'un Farkı Nedir?

• Yedeklerinizin MetaGuard Cloud tarafında saklanan versiyonları kotanızı asla etkilemez. Bilgisayarınızdaki kapladığı alan ne ise MetaGuard Cloud’ta kapladığı alan aynıdır. Örneğin; 50GB boyutundaki veritabanı dosyanızın her saat başı yedeklendiğini varsayarsak, ayda 720 farklı yedek versiyonu MetaGuard Cloud tarafında oluşturur. Tüm versiyonlarıyla birlikte Metaguard Cloud’ta kapladığı alan sizin için her zaman 50GB tır. Bunun için 100GB Pro Paket alınması yeterlidir.

• Tarafınızdan silinen dosyalar (ister bilinçli, ister hatalı, ister kötü niyetli) 60 güne kadar MetaGuard Cloud’ta saklanır. Silinen dosyalar da kotanızı etkilemez. Örneğin; 90GB dosyanız var. 50GB dosya sildiniz. Kotanız 40GB dolu olarak görünürken aynı zamanda 50GB lık silinen verileriniz 60 gün boyunca MetaGuard Cloud tarafında ücretsiz saklanır. 60 gün içerisinde istediğiniz zaman versiyonlarıyla birlikte silinen dosyalarınızı rahatlıkla geri alabilirsiniz.

MetaGuard Cloud Kolaylıkları Nelerdir?

Uygun Fiyat Politikamız
• Panelden kullanım kolaylığı
• Sınırsız ve esnek versiyonlama kolaylığı
• Merkezi yönetim kolaylığının bulunması
• Verilerin şifreli bir şekilde yurt içinde saklanması sebebiyle KVKK uyumlu olması
Ransomware & Cryptolocker uyarı ve koruma sistemi
• Verilerinizin anlık olarak yedeklenmesi

Veri Yedeklemenin Önemini Anlamak İçin İlk etapta veri kaybının neden meydana geldiğini bilmek gerekir. Veri kaybıyla sonuçlanan bir olayın başlamasına çeşitli nedenler katkıda bulunabilir.

Siber Saldırılar: Siber Güvenlik işletmeler için kesin bir zorunluluktur. Büyük veya küçük her türlü işletme ve kuruluşlar her zaman siber suçlular tarafından veri ihlali tehdidi altındadırlar. Bilgisayar korsanları, bilgisayar sistemlerindeki veya ağlardaki güvenlik açıklarından yararlanarak verileri çalabilir, silebilir veya bozabilir ve tüm sisteme zarar verebilir.

Donanım Arızası: Bu, veri kaybının en yaygın nedenlerinden biridir. Donanım arızaları, sabit sürücü çökmeleri, elektrik kesintileri, depolama cihazlarında fiziksel hasar gibi çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Tüm elektrikli cihazlar önceden haber verilmeksizin ani hasarlara açık olduğundan bu tür hasarlar her zaman meydana gelebilir.

İnsan Hatası: Veri kaybı insan hatası nedeniyle de meydana gelebilir. Yanlışlıkla silme, yanlış sürücüyü biçimlendirme, dosyaların üzerine yazma, depolama ortamını yanlış kullanma veri kaybına yol açabilecek yaygın hatalardan bazılarıdır.

Doğal Afetler: Çok yaygın olmasa da sel, yangın, deprem ve kasırga gibi doğal afetler veri depolayan donanıma zarar verebilir ve veri kaybına neden olabilir.

Cihazların Çalınması veya Kaybolması: Verileri düzenli olarak yedekleme alışkanlığınız yoksa, dizüstü bilgisayarların, telefonların veya diğer depolama cihazlarının kaybolması veya çalınması veri kaybına yol açabilir.

Yazılım Sorunları: Hatalı donanım sorunlarının yanı sıra, yazılım sorunları nedeniyle de veriler kaybolabilir. Virüsler, kötü amaçlı yazılımlar, hatalar ve yazılım çökmeleri değerli verileri bozabilir veya silebilir.

 

Image
Image

MetaGuard Cloud İle Veri Kaybına Son Verin!

MetaGuard Cloud'un size özel panelinden yetkileriniz dahilinde tüm verilerinizin buluta yedeklemelerini kolayca yönetebilir ve kontrollerini yapabilirsiniz.

MetaGuard Cloud ile internetin olduğu her yerden dosyalarınıza güvenli bir şekilde erişebilir, takım arkadaşlarınızla birlikte çalışmalarınıza kesintisiz devam edebilirsiniz.

Dosyalarınız uçtan uca şifrelenerek transferi gerçekleşir. Siber Saldırılara, Data Sniffing, Virüs ve art niyetli kişilere karşı verilerinizin güvenliği sağlanır, veri bütünlüğü korunur.

Kolay Yönetim

Her yerden Kullanım

Güvenli Saklama

Shape Image
Shape Image

Fidye (Ransomware) Saldırılarından Korunma Yöntemleri

En önemlisi verilerinizi düzenli olarak MetaGuard Cloud'a periyodik olarak yedekleyiniz.
• Mümkün olduğunca yedeklerinizin bir kopyasını şirket ağınızın dışında saklayınız.
• Güvenirliliğinden emin olmadığınız e-posta adreslerinden gelen ekleri açmayınız.
• İşletim sisteminin güvenlik güncelleştirmelerini düzenli olarak yapınız.
• Bilgisayarınızda kullandığınız uygulamaların güncel olduğundan emin olunuz.
• Bir Antivirüs veya EDR kullanın ve güncel olduğundan emin olunuz.
• Kurumsal ağınızda bir güvenlik duvarı (firewall) kullanınız.

Image

3 basit adımla verilerinizi yedekleyin

Veriler, özel ve tüzel her türlü kurum ve kuruluş için en değerli varlıklardır. MetaGuard Cloud ile verilerinizin güvenliğini en uygun maliyet ve en az iş gücü ile sağlayabilirsiniz.

 • Metaguard Cloud hesabınızı oluşturun
 • Backup Now uygulamasını kurun
 • Önemli Verilerinizi yedekleyin
Şimdi Başla

Sıkça Sorulan Sorular

Image
 • Ransomware & Cryptolocker (Fidye Virüsü) bulaştığında Metaguard Cloud uygulaması hizmet vermeye devam eder mi?

  MetaGuard Cloud uygulaması hiçbir şekilde zararlı yazılımlardan etkilenmez. Fidye virüsleri bütün verilerinizi şifrelese dahi çalışmaya devam eder. MetaGuard Cloud Yönetim Panelinden Cryptolocker bildirimlerinizi açarsanız, fidye virüsü bilgisayarınıza yada sunucunuza bulaştığında sistem size SMS ile uyarı gönderir. Verilerinizi geri yüklemek de oldukça basittir. Yapmanız gereken fidye virüsünün bulaştığı zamanı tespit etmek ve MetaGuard Cloud uygulamasında klasörlerinizi daha önce ki bir zamana geri yüklemek.

 • Bilgisayarıma virüs bulaştığında buluta da zarar verir mi?

  Bilgisayarınızdaki hiçbir zararlı yazılım MetaGuard Cloud sunucularına bulaşamaz. MetaGuard Cloud verileri gerekli güvenlik kontrollerinden geçirerek web api aracılığıyla depolama sunucularına kayıt işlemi yapar. Bu sırada ekstra olarak bir siber güvenlik katmanı çalışır ve kontrollü girdi sağlar. Bu sebeple fidye virüsleri sebebiyle bulutumuzdaki verileriniz (Ransomware & Cryptolocker) dahil hiçbir zararlı yazılımdan etkilenmez.

 • Verilerimizi görüyor musunuz?

  MetaGuard Cloud’un diğer veri depolama markalarına benzer şekilde veri işleme politikası yoktur. Siber Güvenlik amacıyla verileriniz uçtan uca şifreli ve iki yönlü bir şekilde aktarılır. Depolama sunucularımızda cryptolu bir şekilde saklanır. Yönetim, yazılım  ve teknik kadro  çalışanlarımız dahil hiç kimse kişisel verilerinizi göremezler. Siz ve yetkilendirdiğiniz kullanıcıların dışında hiçbir şekilde verilerinize erişim mümkün değildir.

 • Hangi lisansı almalıyım?

  • SQL datanız yoksa, sadece dosya ve mail yedekleme, yapmak istiyorsanız verilerinizin boyutuna göre MetaGuard Cloud Backup Now Standard lisansı alabilirsiniz.
  • SQL datanız varsa, MetaGuard Cloud Backup Now Professional lisansı alabilirsiniz. Aynı zamanda dosya ve mail verilerinizi de yedekleyebilirsiniz.
  • Ekip olarak, farklı lokasyonlardan ortak klasörde, online office uygulamalarıyla çalışmanız gerekiyorsa, Metaguard Cloud nDocs Workspace lisansı alabilirsiniz.

Image

İki faktörlü doğrulama ile uygulamanızı koruyun

Kullandığınız hizmete bağlı olarak birden fazla seçeneğiniz bulunuyor. Aşağıda en sık kullanılan yöntemleri görebilirsiniz:

1. SMS Mesajı : Mesaj yoluyla hesabınıza erişmek için girmeniz gereken dört ila altı haneli bir kod alırsınız.
2. Kimlik Doğrulama Uygulaması : Güvenlik kodlarınızı sizin için yöneten authenticator uygulamaları kullanırsınız.
3. Donanım Güvenlik Anahtarı : Bilgisayarınıza, kimliğinizi doğrulayan fiziksel bir donanım anahtarı takarsınız.

Giriş yap ve etkinleştir